Obecnie coraz więcej osób inwestuje w kryptowaluty. Są uważane za bardzo bezpieczne, ponieważ są chronione specjalnym kluczem, który zapobiega kopiowaniu lub kradzieży. W praktyce jednak wiele osób lubi adoptować kryptowaluty Nieostrożni inwestorzy. Bardzo ważne jest, aby były one bezpiecznie chronione, a dane i klucze były chronione przed transakcjami. Wystarczy przestrzegać pewnych podstawowych środków bezpieczeństwa, aby znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo takiej kradzieży.

Jak możesz chronić swoją walutę online?

Istnieje kilka sposobów przechowywania zakupionych lub wykopanych kryptowalut. Jednak nie każdy jest uważany za bezpiecznego. Oto możliwe opcje:

 • co Rynek Pozwala to zarejestrowanym użytkownikom, którzy korzystają z ich usług, na zapisywanie takich walut. Wielu niedoświadczonych inwestorów wybiera tę metodę, nie zauważając niskiego poziomu bezpieczeństwa. W przypadku ataku hakerów możesz stracić wirtualną równowagę i nie można go odzyskać. Ta sytuacja zdarzyła się już wiele razy i wielu inwestorów straciło dużo pieniędzy. Dlatego warto oszczędzać tylko te fundusze, które chcesz handlować w najbliższej przyszłości.
 • Możliwość przechowywania kryptowaluty oferuje również różne witryny. Ze względu na możliwość ataku hakerów, ta metoda jest również uważana za niebezpiecznego eksperta.
 • Możesz zapisać wirtualne monety na własnym komputerze (tzw. Gorący portfel) lub jako część aplikacji na urządzeniu mobilnym. Waluta internetowa W tej sytuacji jednak nie jest całkowicie bezpieczne. Największym problemem jest podłączenie komputera i urządzenia mobilnego do Internetu. Zawsze istnieje niebezpieczeństwo ataku hakera, którego urządzenie nie może obsłużyć. Aby poprawić bezpieczeństwo tej metody, wielu inwestorów woli przechowywać kody i adresy portfela na kartach plastikowych lub metalowych.

Tego typu portfele można podzielić na różne typy:

 • Pełny – Waluta internetowa jest przechowywany w całości. Ponieważ łańcuch bloków jest całkowicie przechowywany na komputerze, należy wziąć pod uwagę długi czas synchronizacji.
 • Lekki – ta opcja polega na przypisaniu pamięci blokowej do zewnętrznego serwera.
 • Mobilne – służą do przechowywania kryptowaluty na urządzeniach mobilnych.

Aplikacje przechowujące kryptowaluty powinny być podzielone według tych walut Internetu. Ponieważ BitCoin jest nadal najbardziej popularny wśród globalnych inwestorów, sieć może znaleźć najszerszy zakres aplikacji do przechowywania tych funduszy.

Najpopularniejsze to:

 • Rdzeń BitCoin,
 • grzybnia

Pierwszy z nich to praca programistów BitCoin, a jest to kompletny portfel. Electrum to lekki portfel, który powierza przechowywanie łańcuchów bloków zewnętrznemu serwerowi, podczas gdy Mycelium jest przykładem mobilnego portfela. Inwestorzy nie powinni mieć problemów ze znalezieniem odpowiednich portfeli dla innych kryptowalut. Najbardziej popularne kryptowaluty Możesz liczyć na naprawdę szeroką gamę rozwiązań.

Innym znacznie bezpieczniejszym sposobem oszczędzania wirtualnych pieniędzy są nośniki wymienne (tzw. Cold Wallet). Ta metoda jest zwykle uważana za kopię zapasową portfela na pulpicie.

Aby go użyć, po prostu skopiuj dane do jednego z nośników:

 • USB
 • CD lub DVD,
 • Karta SD

Dane przechowywane na takich nośnikach są znacznie bezpieczniejsze, ponieważ nie mają dostępu do Internetu, a zatem nie są narażone na ataki zewnętrzne. Najlepiej przechowywać taki nośnik w bezpiecznym miejscu, na przykład w sejfie.

Na rynku dostępne są także specjalne portfele sprzętowe, w których można przechowywać wirtualne pieniądze. Są to napędy USB, które są dodatkowo chronione kodem PIN i systemem 2FA. Ta metoda jest obecnie uważana za jeden z najbezpieczniejszych sposobów przechowywania kryptowalut. Koszt takiego portfela nie jest niewielki, ponieważ wynosi kilkaset złotych. Jeśli jednak musisz przechowywać duże ilości, koszty te są nieznaczne w porównaniu z poczuciem bezpieczeństwa. Niemniej jednak decyzja o wyborze takiego rozwiązania powinna być bardzo ostrożna, ponieważ oszustwo zostało popełnione przy sprzedaży urządzeń z kodem PIN na zdrapce. Okazało się, że wielu użytkowników otrzymało ten sam kod bezpieczeństwa dla swoich urządzeń od dostawcy.

Ostatnim rozwiązaniem jest przechowywanie pieniędzy na papierze. Jest to również najłatwiejsze i najtańsze rozwiązanie. Poziom bezpieczeństwa można porównać z nośnikami wymiennymi. co wirtualna waluta Ma klucz prywatny, który musi być wydrukowany na kartce papieru. Najlepiej przechowywać taki nośnik w bezpiecznym miejscu, na przykład w sejfie. Należy jednak pamiętać, że papier można łatwo uszkodzić.

Niektóre reguły bezpieczeństwa, które pomagają chronić repozytorium kryptowalut

Inwestycja w kryptowaluty Wymaga to ich właściwej ochrony. W przypadku niewielkich kwot można je przechowywać przez pewien czas na giełdach. Konwersja na niewielki portfel funduszy może być niekorzystna. Każda transakcja zawiera prowizję i może się okazać, że w ten sposób tracisz swój zysk. Jeśli jednak inwestor ma dużą liczbę kryptowalut i nie planuje ich handlu w najbliższej przyszłości, powinien wybrać dla nich odpowiedni portfel.

Należy pamiętać, że domowe komputery są używane do różnych celów i czasami są używane przez różnych ludzi. Takie urządzenia mają również stałe połączenie z Internetem, dzięki czemu można dokonywać ataków z zewnątrz. Zawsze dobrze jest chronić swój portfel na nośnikach wymiennych i przechowywać go w bezpiecznym miejscu. Kolejnym bardzo ważnym tematem jest wybór odpowiednich haseł, które zawierają wielkie i małe litery, cyfry i znaki specjalne, a także użycie zabezpieczeń 2FA, które jest wykonywane w dwóch etapach. Nawet jeśli komuś uda się złamać hasło, należy wprowadzić kod PIN wprowadzony przez właściciela na jego numer telefonu komórkowego.

Zdecydowanie nie zalecamy instalowania aplikacji oferujących bezpłatne kryptowaluty. W większości przypadków takie aplikacje zawierają złośliwe oprogramowanie, które natychmiast kopiuje i przekazuje wszystkie ważne dane uwierzytelniające hakerowi. Dzięki temu możesz bardzo szybko stracić wszystkie swoje oszczędności.

Ponadto powinieneś skorzystać z takich możliwości ochrony swoich zasobów wirtualnych, takich jak:

 • Potwierdzenie płatności e-mailem – Waluta internetowa może być wypłacona tylko po autoryzacji. Kliknij link przez e-mail.
 • Zarówno w ekwipunku, jak iw osobistym portfelu możesz skonfigurować listę bezpiecznych adresów IP, których możesz użyć do zalogowania się na swoje konto.
 • Zawsze sprawdź adres dokładnie przed przekazaniem kryptowaluty. Złośliwe oprogramowanie może zastąpić adresy i należy pamiętać, że jednorazowa transakcja jest nieodwracalna.

Większość kradzieży kryptowalut jest spowodowana nieprzestrzeganiem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Weź to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zainwestowaniu w kryptowaluty i zastosuj środki opisane w artykule.

Tagi artykułów:

inwestuj w kryptowalutę, jak tworzyć kryptowalutę, co robić z kryptowalutą, rynkiem kryptowaluty, inwestować w kryptowalutę, kopać rentowność kryptowaluty, uruchamiać kryptowalutę, wygrywać współczynniki, opinie, ranking, nową kryptowalutę, zakup kryptowaluty, zakup kryptowaluty, kupowanie wygranych, opinie, ranking, nową kryptowalutę, kupowanie kryptowaluty, kupowanie kryptowaluty, kupowanie kryptowaluty, kupowanie kryptowaluty, kupowanie kryptowaluty, kupowanie kryptowaluty, kupowanie kryptowaluty, kupowanie kryptowaluty, kupowanie kryptowaluty recenzje